Kapell “Lustpill”

Kapell Lustpill mängib rahvale lustiks juba 40 aastat.

40 aastat ühel kollektiivil, on seda vähe või palju ? 14 600 päeva – on seda vähe…. või palju …… ? 340 400 tundi – on seda vähe või palju ….. ?

Igatahes Tamsalu vallas tegutsev kapell Lustpill on, oma piirkonna grupp fanaatikuid, ….. tegutsenud 1974.aastast alates. Loomulik on, et juht jääb, kuid muusikud vahelduvad. Nüüd mängivadTamsalu Kultuurimaja laval hoopis teised inimesed. Tavalised Tamsalu valla inimesed, kelle soov on koos musitseerida, õppida, hoida ja edasianda meie pärimuskultuuri. On mängitud külasimmanitel ja pidudel tantsumuusikat, esinetud kaunite viisidega nii valla-, maakonna- kui ka vabariigi üritustel (folkloorifestivalil Baltica, Viru Säru, Porkuni Pillar, vabariiklikul rahvamuusikapidudel).Kapell1

Kannel, eestlaste rahvapill, on olnud viisipilliks kapelli loomisest alates. Kandleansambel on üks osa kapelli kooseisust. 25 juubelipeol 1999 a. oli laval 9 rahvakandlemängijat, 30 juubelipeol 2004 .a. 14 rahvakanneldajat. Praegu mängib rahvakannelt neli inimest. Meis kõigis on peidus andeterad. Nende leidmine ja avastamine teeb suurt rõõmu. Leidmisrõõm on kõige suurem rõõm. Rõõmu teeb see, et koolilaste hulgast õpib rahvakannelt neli õpilast ja väikekannelt 19 õpilast. Olgu see kannel suur või väike , harjutamist tahavad mõlemad. Tore on musitseerida koos noorte pillimängijatega.

„Niikaua kui leidub neid õpihimulisi noori ja vanu, ei kao rahvamuusika meie pidudelt,“ arvab Lustpilli juht Sirje Luik.

kapell